Особистий кабінет

Рекомендації по вибору розмірів жіночих колгот

Колготи та панчішні вироби складають базу жіночого гардеробу. Їх надягають під спідниці, сукні, а також під штани, джинси та інші види нижньої одягу. Виробники пропонують десятки моделей різного кольору і щільності. Щоб грамотно сформувати гардероб, необхідно мати в запасі кілька видів колгот. А правильний їх вибір дозволить уникнути дискомфорту, підкреслюючи тільки кращі сторони своєї зовнішності і стилю одягу.

Як визначити розмір колготок

Правильно підібрати розмір для колгот і панчішних виробів - це дуже важливо. Занадто вільні речі будуть раз у раз сповзати, викликаючи постійний дискомфорт і бажання підтягнути їх за пояс. А надто маленькі моделі будуть здавлювати, що також помітно оточуючим. Ми підготували інформативні рекомендації по вибору розміру колгот, доповнені таблицями із зазначенням розмірних сіток і базових параметрів тіла. Це дозволить в режимі онлайн замовляти нижню білизну і панчішні вироби на сайті інтернет-магазину https://top-kolgot.com.ua/, не боячись помилитися у виборі моделі або розміру.

Більшість виробників вважає за краще працювати з простою і універсальною розмірної сіткою, в якій основними параметрами залишається зростання і вага. Для вимірювання цих значень досить мати підлогові електронні ваги і сантиметр для вимірювання росту та інших параметрів тіла.

Щоб вимірювання були точними, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

Зростання потрібно вимірювати, притулившись спиною до рівної стіни разом з лопатками і потилицею (вимірюється від точки дотику п'яти з підлогою до верхівки без урахування обсягу волосся);
Вага вимірюється без верхнього одягу і взуття вранці натщесерце.
Це базові параметри, які вказуються в розмірних сітках колгот і панчішних виробів більшості виробників. Найчастіше модельний ряд нижньої одягу складається з 6-ти одиниць різного розміру, що позначають від 1 до 6 (чим вище значення, тим більше розмір). У таблиці розмірів, представленої нижче, досить знайти власне співвідношення зросту і ваги.

Діапазон зростання - від 145 до 185 сантиметрів.

Діапазон ваги - від 45 до 95 кілограм.

При нестандартних параметрах тіла співвідношення можуть не збігатися (як видно по таблиці нижче, не у всіх співвідношеннях є підібраний розмір). Тоді необхідно підбирати найближчий розмір в більшу сторону. За рахунок еластичності матеріалів колгот і панчішних виробів різниця не буде помітна.

Таблиця розмірів колготок для жінок


Особливості розмірних сіток

Далеко не завжди виробники користуються базової розмірної сіткою лише з параметрами зросту і ваги. Наприклад, в компресійних речах і в панчохах для вагітних дуже важливий точний підбір в співвідношенні до обхвату різних частин тіла. Тому розмірні сітки можуть бути доповнені наступними характеристиками:

Ag - параметр, що позначає довжину ніг. Вимірюється від точки дотику п'яти з підлогою до виступаючої стегнової кістки;
G - обхват стегон, який слід вимірювати сантиметром по найбільш виступаючим точкам;
Ad - параметр, що позначає половинну довжину ніг. Вимірюється від точки дотику п'яти з підлогою до виступу колінної чашечки;
F - параметр, що позначає обхват верхній частині стегна. Вимірюється під кутом в 90 градусів;
D - параметр, що позначає обхват ноги під коліном;
C - параметр, що позначає обхват гомілки в самій її виступаючої частини;
B - параметр, що позначає обхват щиколотки. Вимірюється над виступаючими кісточками.
Крім вищеописаних розмірних градацій, існує і базова шкала позначень від S (small) до L (large). Доступні варіації: XS, S, M, L, XL, XXL (від найменшого до найбільшого, відповідно). Це знайома багатьом градація, якою користуються виробники і звичайного одягу.

Таблиця розмірів капронових колготок

Рекомендації по вибору колготок

Правильно обраний розмір колгот гарантує свободу рухів і зручність в будь-яку погоду.

На комфорт під час носіння впливає не тільки розмір, але і інші характеристики колгот або панчішних виробів, включаючи щільність. Позначається цей параметр літерним виразом DEN. Зазвичай у продажу представлені колготи від 10 до 200 DEN. Чим вище цей параметр, тим щільніше матеріал.

Розглянемо найбільш поширені діапазони:

10-20 DEN - легка тканина, яку приємно носити в теплу пору року під спідниці і сукні. Одягати такі колготи і панчішні вироби можна також під джинси або штани в демісезонний період;
30-50 DEN - тканину середньої щільності, яка поєднує в собі співвідношення легкості, зручності і достатнього утеплення. Найчастіше надаватися під нижній одяг.
Більше 50 DEN - щільна тканина, яка служить утепленням ніг в холодну пору року.
Зверніть увагу, що прозорість колгот визначається не тільки їх щільністю, але і складом матеріалу. Найчастіше для пошиття використовуються штучні тканини: поліамід, еластан, капрон. У більш щільні моделі додають бавовна, шерсть і акрил (вони краще утеплюють ноги, але не володіють еластичністю і прозорістю).

Якщо ви хочете, щоб куплені колготи чи панчохи служили довше, вибирайте моделі з переважанням штучних матеріалів. вони